Częstą propozycją prezentu dla dzieci są klocki. W sklepach znajdziemy całe półki różnorodnych zestawów dostosowanych dla maluchów w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach. Z klocków można teraz zbudować praktycznie wszystko – a w wielu zestawach dodano dodatkowe elementy, takie jak figurki ludzików, zwierząt, czy niewielkie akcesoria umilające grę. Ale czy jest to zabawka naprawdę godna uwagi?

Pobudzenie kreatywności

Budowanie z klocków sprawia, że dziecko staje się bardziej kreatywne. Klocki Lego pozwalają na urzeczywistnienie nawet bardzo rozległych pomysłów i dają możliwość na dopracowanie najdrobniejszych szczegółów tworzonej budowli. Dziecka nic nie ogranicza, tworzy tyle, ile chce i robi to wtedy, kiedy chce. Wybiera pasujące kolory, łączy elementy, stale może modyfikować końcowy efekt, jeśli najdzie je taka ochota. Dodatkowo, zestawy można ze sobą łączyć, zatem jeśli okaże się, że klocków jest za mało, zawsze można dokupić kolejne pudełko i rozbudować stworzone dzieła.

Rozrywka bez internetu

W dzisiejszych czasach zabawki, do których nie potrzebne jest połączenie internetowe, to skarb. Budowanie z klocków niezwykle wciąga i sprawia, że dziecko nie chce całego wolnego czasu przeznaczać na granie w gry komputerowe i przeglądanie internetu. Klocki sprawdzają się zawsze – w wolny poranek, po powrocie ze szkoły, a także w deszczowy wieczór. Nawet, jeśli w domu nie będzie prądu, a na zewnątrz będzie burza, klocki zawsze będą nadawać się do użytku, w przeciwieństwie do niektórych gadżetów elektronicznych.

Sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi


Nic tak nie zbliża, jak wspólne tworzenie czegoś nowego i dążenie do postawionego sobie celu. Choć klockami można bawić się samemu, i daje to ogrom frajdy, wspaniale jest również zaprosić do zabawy kilku znajomych. Bawić można się także z rodzeństwem i rodzicami – wspólne spędzanie czasu na konstruowaniu to sposób na umocnienie rodzinnych więzi i rozwinięcie wyobraźni. Szczególnie w czasie zimniejszych miesięcy, gdy można spędzać mniej czasu aktywnie na dworze, dzieci doceniają tego typu zabawę i już od samego rana chcą tworzyć coś niesamowitego.

Klocki to ciekawa propozycja na prezent. Dzięki zabawie z nimi dzieci rozwijają przydatne umiejętności, a przy okazji świetnie się bawią. Mogą stworzyć tak wiele projektów, że z pewnością spędzą wiele godzin podczas twórczej pracy. Dodatkowo, mogą zaprosić do zabawy znajomych i dzielić się z nimi swoimi pomysłami. Zabawa klockami zapewnia wiele wrażeń i z pewnością nie jest monotonna.